Nemovitosti

V této části naleznete informace o nařízených dražbách nemovitostí, s možností třídění dle krajů v nichž se dražená nemovitost nachází. U každé nařízené dražby uvádíme kromě bližší specifikace nemovitostí rovněž termín a místo konání dražby, nejnižší podání a výši dražební jistoty atd. Podrobné informace naleznete v připojené dražební vyhlášce. Exekutorský úřad nezajišťuje prohlídku nemovitostí před dražbou a odkazuje u jednotlivých dražeb na připojený znalecký posudek obsahující podrobné informace o nemovitostech a dále na připojené fotografie nemovitostí, které jsou předmětem dražby. 

Mapa

Kraje

Jihočeský
Jihomoravský
Moravskoslezský
Liberecký
Karlovarský
Královehradecký
Pardubický
Zvolit vše
Praha
Olomoucký
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
Zrušit vše

Kategorie

Pozemek
Stavební pozemek
Rodinný dům
Rekreační objekt
Bytový dům
Nebyt./kancel. prostory
Průmyslová stavba
Zemědělská stavba
Rozestavěná stavba
Byt

Stav dražby

1/4 pozemků v obci Opava, k.ú. Kateřinky u Opavy, okr. Opava

Spisová značka
206 EX 374/13
Nejnižší podání
2.867 Kč
Výše jistoty
500 Kč
Město
Opava
Okres
Opava
Místo konání dražby
www.exdrazby.cz
Termín dražby
11.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňované pozemky mají dohromady rozlohu 40 m2 (každý pozemek má výměru 20 m2 a pozemky spolu sousedí). Plocha pozemků je dle územního plánu regulovaná jako Plochy bydlení individuálního – městské a příměstské. Na pozemcích nejsou trvalé porosty a nejsou oplocené. Samotné pozemky jsou rovinaté. Přístup přes soukromý pozemek St. 734 cizího subjektu. Na oceňovaném pozemku p. č. St. 2113 se nachází jiná stavba – stavba garáže bez č. p. a č. e., která je v cizím vlastnictví. Na oceňovaném pozemku p. č. St. 2717 se nachází jiná stavba – stavba garáže bez č. p. a č. e., která je v cizím vlastnictví. Objekt je umístěn v severní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami.

Fotogalerie

Další soubory

 

RD a pozemky v obci Vnorovy, k.ú. Lidéřovice na Moravě, okr. Hodonín

Spisová značka
206 EX 1343/13
Nejnižší podání
1.996.000 Kč
Výše jistoty
100.000 Kč
Město
Vnorovy
Okres
Hodonín
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
11.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronicého systému dražeb.

Jedná se o řadový, vnitřní, přízemní rodinný dům s jedním nadzemním podlažím, obytným podkrovím a půdním prostorem. Budova je pravděpodobně založena na základových pasech. Konstrukce budovy je zděná a její stavebně – technický stav je odpovídající dobré údržbě. Fasáda domu není zateplená. Dům je podsklepený. Střecha budovy je sedlová s polovalbou a krytinou z pálených tašek. Na střeše jsou žlaby se svody. Klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu. Střecha domu je opatřena komínem, vikýřem, bleskosvodem a střešními okny. Okna domu jsou plastová. Okna jsou opatřena plastovými parapetním deskami. Vchodové dveře domu jsou dřevěné částečně prosklené. K domu patří zahrada. Přístup k nemovité věci je po místní zpevněné komunikaci s chodníkem.

V domě se nachází celkem dva byty. V přízemí domu je situován byt o dispozici 3+1 s koupelnou, ve které je umístěna vana, WC je samostatné. V obytné podkroví je byt s dispozicí 4+kk s koupelnou, ve které je umístěna vana a WC.

Na pozemku parc. č. 16 stojí stavba rodinného domu č. p. 20. Pozemek je v katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří o celkové výměře 180 m2. Na pozemku parc. č. 17 stojí stavba rodinného domu č. p. 21. Pozemek je v katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří o celkové výměře 120 m2. Pozemek parc. č. 18 je v katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří se způsobem využití společný dvůr o celkové výměře 462 m2. Pozemek parc. č. 19 je v katastru nemovitostí veden jako zahrada o celkové výměře 194 m2. Pozemek parc. č. 20 je v katastru nemovitostí veden jako zahrada o celkové výměře 156 m2. Pozemky společně tvoří jeden funkční celek přibližně obdélníkového tvaru.

Pozemek parc. č. 21 je v katastru nemovitosti veden jako zahrada o celkové výměře 1090 m2. Na tento pozemek navazuje pozemek parc. č. 22, který je v katastru nemovitosti veden jako zahrada o celkové výměře 1087 m2. Pozemky spolu tvoří jeden funkční celek podlouhlého obdélníkového tvaru.

Fotogalerie

Další soubory

 

Rodinný dům v obci Kdyně, k.ú. Prapořiště, okr. Domažlice

Spisová značka
206 EX 3889/08
Nejnižší podání
555.000 Kč
Výše jistoty
60.000 Kč
Město
Kdyně
Okres
Domažlice
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
11.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Rodinný dům byl postaven kolem roku 1930, izolovaně vůči okolní zástavbě v okrajové části obce. V přímém sousedství se nachází zemědělský objekt (kravín). Kolem roku 1970 byla provedena přístavba verandy a obytných místností v podkroví. Rodinný dům je dnes částečně podsklepená stavba téměř obdélného půdorysu. Základy jsou bez izolací, zdivo v tl. 45 cm, stropy s rovným podhledem, krov sedlový s pultovou vestavbou obytných místností v podkroví, krytina je v části do ulice z pálených tašek, v části do dvora z eternitových šablon a plechu. Klempířské prvky jsou provedeny. Venkovní omítky jsou břizolitové, západní průčelí je obloženo eternitovými šablonami. Dveře jsou hladké plné a prosklené, okna dřevěná a plastová. Podlahy betonové nebo s keramickou dlažbou. Odhadovaná dispozice přízemí 2+1, se samostatným sociálním zařízením, garáží, dílnou a sklady. V podkroví se předpokládá druhý byt o dispozici 2+1 se samostatným sociálním zařízením. Tato informace byla ověřena u vlastníka sousední nemovitosti. Dům je dlouhodobě neobývaný, neudržovaný, jsou odstraněny rozvody topení a radiátory. Dům je ve stavu před nutnou celkovou rekonstrukcí včetně první dlouhodobé životnosti.

Fotogalerie

Další soubory

 

1/2 rodinného domu v obci Raspenava, okr. Liberec

Spisová značka
206 EX 670/15
Nejnižší podání
210.000 Kč
Výše jistoty
20.000 Kč
Město
Raspenava
Okres
Liberec
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
11.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektonického systému dražeb.

Jedná se o samostatný, patrový částečně podsklepený rodinný dům s volným půdním prostorem. Budova je pravděpodobně založena na základových pasech. Konstrukce budovy je zděná a kamenná a její stavebně - technický stav odpovídá podprůměrné údržbě. Budova prochází modernizací. Sklepní prostory vykazují znaky nedostatečné izolace (voda se drží v suterénu). Střecha budovy je sedlová s použitím krytiny ze dvou materiálů - tašek z vláknocementových šablon ze vstupní strany a plechovou krytinou z pohledu z vnitřního traktu. Krytina je v horším stavu. Na střeše jsou částečně žlaby se svody. Klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu. Součástí střechy jsou dva komíny. Vchodové dveře jsou dřevěné plné nebo plastové. Okna domu jsou dřevěná zdvojená nebo plastová. Vnitřní dveře jsou dřevěné. Podlahy jsou kryté keramickou dlažbou, PVC nebo prkny. Fasáda domu není zateplená.

V objektu se dispozičně nachází celkem 4 byty, dva v 1. NP s dispozicí 1+1 s tím, že nejsou stavebně dokončené. Ve 2. NP jsou také dva byty o dispozicí 3+1.

Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na přípojku elektřiny. Voda je dle sdělení získána od souseda. Vytápění je lokální na tuhá paliva. Ohřev zajištěn elektrickým bojlerem. Přípojky nebylo možné ověřit.
Na části stavebního pozemku parc. č. 757/1 se nachází stavba budovy. Pozemek je v Katastru nemovitostí vedený jako zastavěná plocha a nádvoří o celkové ploše 1300 m2. Pozemek je rovinatý, travnatý a neudržovaný. Na pozemku se nachází zpevněné plochy a porosty. Pozemek je využit zejména jako skladiště vyřazeného bytového zařízení. Nachází se na něm torzo zdi (ruiny) z již neexistujícího objektu. Přístup k nemovité věci je po nezpevněné komunikaci přes pozemky parc. č. 760/1 a parc. č. 756/2, které jsou ve vlastnictví ČR.

Fotogalerie

Další soubory

 

1/2 stavby (sklad) v obci Zahrádka, okres Plzeň-sever

Spisová značka
206 EX 336/03
Nejnižší podání
64.000 Kč
Výše jistoty
6.000 Kč
Město
Zahrádka
Okres
Plzeň-sever
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
původní termín 25.9.2018
Odročeno na
18.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Jedná se o samostatně stojící, přízemní budovu č.p. 10 Zahrádka, vedenou v katastru nemovitostí jako jiná stavba. Budova je využívaná jako sklad. Budova je podsklepená, s volným půdním prostorem. Půdorys budovy je obdélníkový. Zastavěná plocha je cca 40 m2. Budova je pravděpodobně založena na základových pasech. Konstrukce budovy je zděná a její stavebně - technický stav je odpovídající podprůměrné údržbě. Střecha budovy je sedlová s krytinou z pálených tašek. Žlaby a svody nejsou osazeny. Budova není zateplená, vnější omítky jsou částečně opadané. Okna budovy jsou dřevěná zdvojená s okenicemi. Vstup do budovy je dřevěnými vraty. K budově patří oplocená zahrada. Budova je využívaná.

Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na přípojku elektřiny. Přípojky nebylo možné ověřit. Přístup k nemovité věci je po místní zpevněné komunikaci.

Pozemek parc. č. parc. č. St. 22/2 je částečně zastavěnou plochou pod budovou č.p. 10. Pozemek je v KN vedený jako zastavěná plocha a nádvoří o celkové ploše 203 m2. Na stavební pozemek navazuje pozemek parc. č. 54/2 a tvoří s ním jednotný funkční celek. Pozemek je v KN vedený jako zahrada o celkové ploše 180 m2. Pozemky mají nepravidelný tvar, jsou rovinaté a jsou oplocené drátěným plotem. Na pozemcích se nacházejí porosty, dřevěná kolna a plechový přístřešek. Pozemky jsou travnaté a udržované. Pozemky jsou přístupné přes pozemek parc. č. 857/1, který je ve vlastnictví Plzeňského kraje.

 

Fotogalerie

 

Pozemky v obci Čistá, okres Rakovník

Spisová značka
206 EX 336/03
Nejnižší podání
222.000 Kč
Výše jistoty
20.000 Kč
Město
Čistá
Okres
Rakovník
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
původní termín 25.9.2018
Odročeno na
18.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaný pozemek parc. č. 2135 je v KN vedený jako orná půda o celkové ploše 15.097 m2. Pozemek je využíván k zemědělským účelům spolu s okolními pozemky. Pozemek má nepravidelný tvar, je mírně svažitý a není oplocený. Hranice pozemku nejsou v terénu patrné. Pozemek je přístupný přes pozemek parc. č. 2788, který je ve vlastnictví obce Čistá. Součásti a příslušenství nemovité věci nebyly zjištěny.

Oceňovaný pozemek parc. č. 2505 je v KN vedený jako lesní pozemek o celkové ploše 1.949 m2. Původní lesní porosty na pozemku jsou vykácené, na pozemku se nachází náletové porosty (javor a jasan), stáří cca 8 let. Pozemek má nepravidelný tvar, je mírně svažitý a není oplocený. Hranice pozemku nejsou v terénu patrné. Pozemek je přístupný přes pozemek parc. č. 2798, který je ve vlastnictví Středočeského kraje. Součásti a příslušenství nemovité věci nebyly zjištěny.

Fotogalerie

 

1/2 bytu v obci Plzeň, k.ú. Bolevec

Spisová značka
206 EX 336/03
Nejnižší podání
566.000 Kč
Výše jistoty
60.000 Kč
Město
Plzeň
Okres
Plzeň-město
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
původní termín 25.9.2018
Odročeno na
18.12.2018 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednistvím elektronického systému dražeb.

LV 11647 k.ú. Bolevec
Jedná se o samostatně stojící bytový dům o dvou vchodech č.p. 1385, 1386 Bolevec. Budova má 12 nadzemních podlaží, kde se nacházejí jednotky a 1 podzemní podlaží, v kterém jsou sklepní kóje a společné prostory. V budově je výtah. Jednotlivé jednotky jsou přístupné z centrálního schodiště. Dům je pravděpodobně založen na základových roštech. Konstrukce domu je panelová. Střecha budovy je plochá. Na střeše je bleskosvod. Bytový dům je zateplený. Vchodové dveře do budovy jsou plastové prosklené. Okna domu jsou plastová. Stavebně-technický stav objektu je dobrý. Budova je v dobrém, udržovaném stavu.

Oceňovaná jednotka č. 1385/16 se nachází v budově č.p. 1385 v 6. NP, její dispozice je 4+1. Jednotka sestává z kuchyně, čtyř pokojů, předsíně, koupelny a WC. Okna bytu jsou plastová. Místnosti v bytě jsou orientované na severovýchodní a jihozápadní světovou stranu. Bytové jádro je umakartové. Podlahy jsou kryté PVC. Byt je v původním, udržovaném stavu. K bytu patří sklepní kóje (1,36 m2) a lodžie (5,42 m2). Podlahová plocha lodžie a sklepní kóje se nezapočítává do celkové užitné plochy jednotky. Užitná plocha jednotky je 75,56 m2.

Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na veřejný vodovod, kanalizaci, plynovod a elektřinu. Vytápění bytu je teplovodní s rozvody ústředního topení do radiátorů. Ohřev teplé vody je centrální. Přístup je po zpevněné komunikaci s chodníkem. Parkování je omezené, možné na veřejné komunikaci před domem.

Fotogalerie

 

Pozemek v obci Lubná, k.ú. Lubná u Poličky, okr. Svitavy

Spisová značka
206 EX 883/13
Nejnižší podání
76.000 Kč
Výše jistoty
8.000 Kč
Město
Lubná
Okres
Svitavy
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
08.01.2019 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovité věci se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaný pozemek slouží k zemědělským účelům, rozloha pozemku činí 5.616 m2. Nachází se přibližně 1,2 km severně od obce Lubná. Pozemek není využíván samostatně, ale jako součást rozlehlých polností. Na pozemku se nenacházejí trvalé porosty a je bez oplocení. Samotný pozemek je rovinatý. Přístup k pozemku je pouze volným terénem. Oceňované nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.

Fotogalerie

Další soubory

 

Komerční budova v obci Lipník nad Bečvou, k.ú. Lipník nad Bečvou, okr. Přerov

Spisová značka
206 EX 1068/14
Nejnižší podání
466.667 Kč
Výše jistoty
45.000 Kč
Město
Lipník nad Bečvou
Okres
Přerov
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
15.01.2019 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovité věci se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaná nemovitost je samostatný objekt. Stavba má jedno nadzemní podlaží. V objektu není půda a nemá vybudované obytné podkroví. Základy má betonové, objekt je zděné konstrukce. Má rovnou střechu, střešní krytinu tvoří dle satelitních snímků živičná lepenka a plech, klempířské prvky jsou plechové. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno. Odhadem byl objekt postaven v roce 1975.

Stěny objektu jsou poškozené (jsou zde patrné praskliny na severozápadní stěně), nebyly zjištěny vady střechy, okna jsou zastaralá. Objekt je vhodný k rekonstrukci. Využití objektu se předpokládá jako prodejna s kancelářemi, skladovacími prostory a sociálním zařízením. Podlahová plocha je odhadnuta na 170 m2.

Okna jsou použita dřevěná s dvojsklem, kovová jednoduchá a luxfery, v části prostoru s žaluziemi. Okna jsou orientována na severozápad a jihovýchod. Vchodové dveře jsou dřevěné, vrata jsou kovová. Na oknech a dveřích jsou instalovány mříže.

Stavba stojí na pozemku parc. č. st. 1277 ve vlastnictví České dráhy, a.s., zapsaném na LV č. 581 pro katastrální území Lipník nad Bečvou. Pozemek není oplocen, je rovinatý. Přístup k objektu je bezproblémový po veřejné zpevněné cestě (pozemek parc. č. 3431/1 ve vlastnictví České dráhy, a.s. s věcným břemenem cesty).

Fotogalerie

Další soubory

 

1/4 pozemků (orná půda) v obci Vyškov, k.ú. Vyškov, okr. Vyškov

Spisová značka
206 EX 630/08
Nejnižší podání
79.967 Kč
Výše jistoty
8.000 Kč
Město
Vyškov
Okres
Vyškov
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
15.01.2019 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovité věci se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Předmětem ocenění jsou pozemky v katastrálním území a obci Vyškov, okrese Vyškov. Jedná se o pozemky evidované jako orná půda. V územním plánu jsou pozemky vedeny jako plochy dopravní infrastruktury popřípadě jako krajinná zeleň.

Pozemek komunikace parcelní číslo 1885/1: Předmětem ocenění je podíl na pozemku zapsaném na LV č. 4149 vedeném pro katastrální území a obec Vyškov, jenž je evidovaný jako orná půda. Ve skutečnosti se jedná o místní účelovou komunikaci, která tvoří příjezd k rodinným domům na okraji zastavěné části obce, v sídelním katastru. Komunikace je pouze účelová, bez možnosti komerčního využití. Pozemek je využíván v souladu s územním plánem obce.

Zemědělský pozemek parcelní číslo 1880: Předmětem ocenění je podíl na pozemku evidovaném jako orná půda. Pozemek je v územním plánu evidován veden jako krajinná zeleň, a je k tomuto účelu také vlastníkem udržován. Dle veřejného registru půdy není zde evidován nájemce.

Fotogalerie

 

Příprava exekučního návrhu online

Na této stránce se nachází interaktivní průvodce snadným zahájením exekuce.

Podat návrh