Nemovitosti

V této části naleznete informace o nařízených dražbách nemovitostí, s možností třídění dle krajů v nichž se dražená nemovitost nachází. U každé nařízené dražby uvádíme kromě bližší specifikace nemovitostí rovněž termín a místo konání dražby, nejnižší podání a výši dražební jistoty atd. Podrobné informace naleznete v připojené dražební vyhlášce. Exekutorský úřad nezajišťuje prohlídku nemovitostí před dražbou a odkazuje u jednotlivých dražeb na připojený znalecký posudek obsahující podrobné informace o nemovitostech a dále na připojené fotografie nemovitostí, které jsou předmětem dražby. 

Mapa

Kraje

Jihočeský
Jihomoravský
Moravskoslezský
Liberecký
Karlovarský
Královehradecký
Pardubický
Zvolit vše
Praha
Olomoucký
Plzeňský
Středočeský
Ústecký
Vysočina
Zlínský
Zrušit vše

Kategorie

Pozemek
Stavební pozemek
Rodinný dům
Rekreační objekt
Bytový dům
Nebyt./kancel. prostory
Průmyslová stavba
Zemědělská stavba
Rozestavěná stavba
Byt

Stav dražby

1/2 rodinného domu v obci Chrast, okr. Chrudim

Spisová značka
206 EX 354/11
Nejnižší podání
280.000 Kč
Výše jistoty
30.000 Kč
Město
Chrast
Okres
Chrudim
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
11.10.2022 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronicého systému dražeb.

Oceňované nemovité věci se nachází v zástavbě rodinných domů na severozápadním okraji města Chrast, v ulici Jiráskova. Budova č.p. 386 na pozemku parc. č. St. 424 je přízemním řadovým vnitřním rodinným domem s podkrovím a půdou. Dům je pravděpodobně založen na základových pasech, je nepodsklepený. Konstrukce budovy je zděná. Střecha budovy je sedlová s vikýřem. Střešní krytina je z pálených tašek v horším stavu. Budova je vybavena žlaby a svody. Klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu. Součástí střechy je střešní otvor a komín. Vchodové dveře jsou dřevěné, z části prosklené. Okna jsou dřevěná špaletová. Budova je v dobrém stavebně-technickém stavu s předpokladem drobných oprav. Fasáda domu není zateplená.

Dispozice rodinného domu je 3+1. V 1. NP se nachází pokoj, kuchyň, koupelna s vanou a samostatné WC. V podkroví se nachází 2 pokoje. V místnostech je na podlahách PVC nebo koberec. Obklady jsou keramické. Interiér domu je po modernizaci. Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na přípojku elektřiny, vodovodu, kanalizace a plynovodu. Vytápění domu plynovým kotlem. Ohřev teplé vody plynovým kotlem. Přípojky nebylo možné ověřit.

Pozemek parc. č. St. 424, který je v Katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří a je o velikosti 234 m2, je zčásti zastavěn plochou pod domem č.p. 386. Zbývající část pozemku tvoří předzahrádka před domem a zahrada za domem. Na zahradě je postavena zděná kolna. Kolna je přízemní, má pultovou střechu s osinkocementovou krytinou. Zahrada má pravidelný tvar, je rovinatá a je z části oplocená drátěným plotem s ocelovými sloupky a betonovou podezdívkou. Na zahradě se nacházejí zpevněné plochy. Zahrada je udržovaná. Přístup k pozemku je po zpevněné komunikaci s chodníkem ve vlastnictví města Chrast.

Na nemovitých věcech vázne závada, která prodejem v dražbě nezanikne - Věcné břemeno užívání, oprávnění pro paní Rybárovou Janu, nar. 8.5.1943, povinnost k pracele č. St. 424, Listina: Usnesení soudu o schválení dědické dohody, které vydal Okresní soud v Chrudimi č. 26 D 839/2004-52 ze dne 19.12.2005.

Fotogalerie

 

Rekreační chata v obci Podmoky, okr. Nymburk

Spisová značka
206 EX 1518/21
Nejnižší podání
1.866.667 Kč
Výše jistoty
100.000 Kč
Město
Podmoky
Okres
Nymburk
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
08.11.2022 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaný rodinný dům byl postaven jako samostatný objekt. Dům má 2 nadzemní podlaží, přičemž první nadzemní podlaží je z části pod úrovní terénu a místnosti (jeden obytný pokoj a sklad) v této části domu mají samostatné vstupy ze zahrady. Vstup do těchto místností nebyl umožněn. Objekt má půdu, obytné podkroví není vybudované.

Objekt byl postaven odhadem kolem roku 1920. Základy domu jsou pravděpodobně smíšené, konstrukce objektu je cihlová a stropy jsou z dřevěných trámů. Střecha je sedlová, z části pultová, střešní krytina je plechová a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno. Oceňovaný objekt je dispozičně řešen jako 3+1. V domě se nachází kuchyně o výměře 18,40 m2, pokoj o výměře 23,23 m2, pokoj o výměře 9,57 m2, pokoj o výměře 23,23 m2, koupelna s WC o výměře 4,59 m2, chodba o výměře 2,70 m2, zádveří o výměře 1,40 m2, sklad o výměře 20,01 m2. Podlahová plocha činí 103,12 m2.

V objektu jsou instalována špaletová okna a orientace obytných prostor je na jihovýchod a jihozápad. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a toaleta. Vnitřní dveře jsou dřevěné plné a dřevěné prosklené, zárubně dveří jsou ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně tvoří kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičůa elektrický sporák. Obytné místnosti mají na podlaze položeny koberce. V kuchyni, v koupelně a na chodbě je položena keramická dlažba.

Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a je připojen k rozvodné síti elektrického proudu. Objekt je připojen na vodovodní řad, má připojení na veřejnou kanalizaci a zemní plyn zde není zaveden. Vytápění v domě je lokální pomocí kamen. V domě je pro ohřev vody využíván bojler. Objekt má zastaralé stěny, střecha domu je zastaralá, okna jsou zastaralá, podlahy v objektu jsou bez závad, vybavení je zastaralé a rozvody v domě jsou zastaralé. Rodinný dům je v původním udržovaném stavu, vhodný k rekonstrukci. Na pozemku, který náleží k objektu, jsou okrasné dřeviny a oplocení pozemku tvoří dřevěný a zděný plot. Pozemek je rovinatý, z části svažitý – objekt je z části pod úrovní terénu. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku.

Objekt je postaven v jižní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami.

Fotogalerie

Další soubory

 

1/4 rodinného domu v obci Krchleby, okr. Nymburk

Spisová značka
206 EX 3229/21
Nejnižší podání
300.000 Kč
Výše jistoty
30.000 Kč
Město
Krchleby
Okres
Nymburk
Místo konání dražby
www.exdrazby.cz
Termín dražby
08.11.2022 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaný rodinný dům je samostatný objekt s jedním nadzemním podlažím a půdou. Objekt byl postaven odhadem kolem roku 1920. Základy domu jsou pravděpodobně smíšené, konstrukce objektu je cihlová a stropy jsou tvořeny dřevěnými trámy. Tvar střechy je sedlový, střešní krytinu tvoří pálená taška a klempířské prvky jsou pozinkované. Objekt je bez vnějších omítek a bez zateplení. V objektu jsou instalována plastová okna s dvojsklem a orientace obytných prostor je na sever a východ. Vchodové dveře jsou dřevěné. Vstup do nemovitosti nebyl umožněn. Pro účely ocenění se předpokládá, že nemovitost je v dobrém udržovaném stavu se standardním vybavením. Podlahová plocha domu činí odhadem 60 m2. Objekt je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu a pravděpodobně na veřejný vodovod a kanalizaci. Plyn zde není zaveden. Stěny objektu jsou zastaralé, střecha je zastaralá a okna v objektu jsou bez vad. Předpokládá se, že podlahy, vybavení a rozvody v domě jsou bez závad. Stav rodinného domu je dobrý.

Na pozemku, který náleží k objektu, jsou okrasné dřeviny, a oplocení pozemku tvoří pletivo v rámech a plechová vrata. Samotný pozemek je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. Dům je situovaný ve střední části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá - vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět. V obci je pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení a sportovního vyžití, je zde nejdůležitější úřad, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci se nenachází pobočka České pošty - nutnost dojezdu. Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a je zde zanedbatelné nebezpečí výskytu záplav

Fotogalerie

Další soubory

 

1/2 garáže v obci Moravský Beroun, okr. Olomouc

Spisová značka
206 EX 6121/21
Nejnižší podání
66.667 Kč
Výše jistoty
7.000 Kč
Město
Moravský Beroun
Okres
Olomouc
Místo konání dražby
www.exdrazby.cz
Termín dražby
08.11.2022 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňovaná garáž je řadový objekt. Stavba má 1 nadzemní podlaží. Objekt není podsklepený, není zde půda a nemá vybudované podkroví. Objekt je cihlové konstrukce, základy má betonové izolované, střecha je rovná, krytinu tvoří živičná lepenka a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou břízolitové a zateplení pláště není provedeno. Objekt byl postaven odhadem v roce 1980. Stav objektu lze charakterizovat jako dobrý.

Okna jsou luxfery. Garáž má dvoukřídlá dřevěná vrata. Do garáže je zavedena elektřina z rozvodné sítě. Nepředpokládá se přívod vody, řešení splašků ani zavedení zemního plynu.

Celková výměra pozemku činí 22 m2. Sklon pozemku je mírně svažitý. Pozemek není oplocený a je bez porostů. Přístup je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Garáž je postavena na jihozápadním okraji obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě bytovými domy a rodinnými domy se
zahradami.

Fotogalerie

Další soubory

 

Podíl 2/8 rekreační chaty a pozemků v obci Čím, okr. Příbram

Spisová značka
206 EX 173/06
Nejnižší podání
500.000 Kč
Výše jistoty
50.000 Kč
Město
Čím
Okres
Příbram
Místo konání dražby
www.okdrazby.cz
Termín dražby
15.11.2022 v 13:00 hod.

Bližší informace

Dražba nemovitých věcí se koná prostřednictvím elektronického systému dražeb.

Oceňované pozemky s chatou leží v odloučené rekreační lokalitě Hrdličky východně od obce Čím. Do chatové osady vede nejprve úzká asfaltová cesta, k chatám pak vede úzká prašná cesta, parkování je možné na oploceném pozemku u chaty. Pozemek je svažitý, chata je usazena v horní části pozemku. Chata je připojena na elektřinu, voda je odebírána z obecního sezónního vodovodu a čerpána z vlastní vrtané studny (2021) s rozvodem v chatě, splašky jsou svedeny do jímky.

Zděná chata s dřevěnými štíty byla postavena v roce 1963 na kamenném betonovém základu vyrovnávajícím svažitost terénu. Chata má sedlovou střechu krytou pálenou taškou (výměna krytiny 2014), původní zdvojená dřevěná okna a dřevěné dveře. Podlahy v přízemí jsou kryté dlažbou, v obytném prostoru plovoucí laminátovou krytinou. Vytápění je řešeno kamny na dřevo v obývací pokoji, teplá voda bojlerem. V suterénu je koupelna s vanou a sklad, v přízemí zádveří, WC, kuchyňský kout, obývací prostor, pokoj, v podkroví 2 místnosti. Objekt je udržovaný, v suterénu s problematickou vlhkostí díky nedostatečné hydroizolaci. Svažitý pozemek okolo chaty je členěn kamennými zídkami, zatravněný s několika okrasnými dřevinami, s hustým živým plotem z tújí a habrů po celém obvodu, oplocený pletivovým plotem s vjezdovou bránou dole a brankou nahoře. Na zahradě ještě stojí
dřevěný přístřešek s posezením. Chata je užívána pouze od jara do podzimu.

Fotogalerie

Další soubory

 

PŘIPRAVOVANÁ DRAŽBA - 1/4 rodinného domu v obci Praha, k.ú. Hlubočepy

Spisová značka
206 EX 794/17
Nejnižší podání
Výše jistoty
Město
Praha
Okres
Hlavní město Praha
Místo konání dražby
Termín dražby
termín dražby není stanoven

Bližší informace

Připravujeme dražbu nemovitých věcí - spoluvlastnického podílu ideální 1/4 rodinného domu č.p. 187/4 vč. příslušenství a pozemku parc. č. 1511, 1512 v obci Praha, okres Hlavní město Praha, katastrální území Hlubočepy.

Oceňovaný rodinný dům byl postaven jako samostatný objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům je celkově podsklepený, v části se nachází půda a je zde vybudováno obytné podkroví. Na základě sdělení osoby přítomné během prohlídky byl objekt postaven v roce 1942.

Základy jsou betonové izolované, objekt je cihlové konstrukce, tloušťka stěn je 45 cm a stropy jsou dřevěné trámové. Střecha je valbová, střešní krytinu tvoří pálená taška a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové a stavba není zateplena.

Oceňovaný objekt je dispozičně řešen jako 2x3+1, 1x 2+1. Rozdělení jednotek je blíže popsáno ve znaleckém posudku.

Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a dodávky zajišťuje rozvodná síť elektrického proudu. Do objektu je zaveden vodovod, má připojení na veřejnou kanalizaci a zemní plyn je zaveden. Vytápění rodinného domu je řešeno prostřednictvím - plynový kotel pro byt ve 2.NP a v podkroví, v 1.NP chybí a topná tělesa jsou závěsné radiátory. Ohřev vody v domě: bojler v podkroví. Stěny objektu jsou poškozené, střecha vykazuje známky poškození, okna jsou zastaralá, podlahy v domě jsou zastaralé, vybavení je zastaralé a rozvody jsou zastaralé. Rodinný dům je před rekonstrukcí.

Na pozemku se nachází: okrasné dřeviny, ovocné dřeviny, oplocení tvoří pletivo do ocelových sloupků. Samotný pozemek je svažitý. K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě. Jsou zde dobré parkovací možnosti přímo u objektu. Součástí jsou tyto venkovní stavby: přístřešek v dezolátním stavu.

Dům je situovaný v jižní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami.

Fotogalerie

Další soubory

 

PŘIPRAVOVANÁ DRAŽBA - Podíl 1/5 bytu 2+1 v k.ú. Most II, obec Most

Spisová značka
206 EX 2438
Nejnižší podání
Výše jistoty
Město
Most
Okres
Most
Místo konání dražby
Termín dražby
termín dražby není stanoven

Bližší informace

Připravujeme dražbu nemovitých věcí - spoluvlastnický podíl ideální 1/5 bytové jednotky č. 421/55 s podílem o velikosti 612/34495 na společných částech budovy č.p. 421 a pozemku parc. č. 6398/7 v obci Most, okres Most, katastrální
území Most II.

Oceňovaná bytová jednotka je vybudována v typovém panelovém bytovém domě. Počet nadzemních podlaží domu je 12 a má jedno podzemní podlaží. Objekt byl postaven odhadem v 70. letech 20. století.

Na domě proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: okna - celková, zateplení pláště - celková, střecha - celková, lodžie - celková, vstupní prostor - celková. Stěny objektu jsou bez vad, střecha je bez vady, podlahy jsou zastaralé, vybavení objektu je zastaralé, rozvody se předpokládají bez vad. Stav bytového domu je dobrý. Bytová jednotka je v osobním vlastnictví. Je umístěna v 11. podlaží objektu a dispozičně se jedná o 2+1. Podlahová plocha činí 61,20 m2. Prohlídka nemovitosti nebyla umožněna, předpokládá se původní umakartové jádro a standardní dožité vybavení bytu. V obytných místnostech se předpokládají standardní podlahové krytiny (lino, koberce, PVC apod.). Nebylo zjištěno, zda je byt připojen nebo odpojen od distribuční sítě elektrické energie. Předpokládá se napojení na vodovod, kanalizaci, dálkové dodávky tepla a TUV, plyn. Stav bytové jednotky se předpokládá původní s dožitými prvky vybavení. Jednotka se pro účely ocenění uvažuje před rekonstrukcí.

Bytový dům je postaven v severní části obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě bytovými domy.

Fotogalerie

Další soubory

 

PŘIPRAVOVANÁ DRAŽBA - 1/2 rodinného domu v obci Hovorčovice, okr. Praha-východ

Spisová značka
206 EX 538/12
Nejnižší podání
Výše jistoty
Město
Hovorčovice
Okres
Praha-východ
Místo konání dražby
Termín dražby
termín dražby není stanoven

Bližší informace

Připravujeme dražbu nemovitých věcí - spoluvlastnického podílu o velikosti 1/2 (jedna polovina) na pozemku parc. č. St. 524 (zastavěná plocha a nádvoří), jehož součástí je stavba č.p. 395 Hovorčovice, způsob využití: bydlení, včetně příslušenství a na pozemku parc. č. 52/31 (zahrada) vše v kat. území Hovorčovice, obec Hovorčovice, část obce Hovorčovice, okres Praha-východ, zapsáno na LV 578.

Oceňovaná nemovitá věc se nachází v severní zastavěné části obce Hovorčovice v ulici Polní č.p. 395.

Jedná se o samostatně stojící, přízemní, nepodsklepený rodinný dům s obytným podkrovím. Budova je pravděpodobně založena na základových pasech. Konstrukce budovy je zděná a její stavebně - technický stav je odpovídající zanedbané údržbě. Střecha budovy je polovalbová s krytinou z pálených tašek. Na střeše jsou žlaby se svody. Klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu. Součástí střechy je komín, střešní okna a vikýř. Stáří budovy je cca 20 let. Okna domu jsou plastová s parapety. Vchodové dveře jsou plastové prosklené. Fasáda domu není zateplená. K domu patří oplocená zahrada, na které se nacházejí porosty. Oplocení je dřevěné. Přístup k nemovité věci je po místní zpevněné komunikaci.

V přízemí rodinného domu se nachází byt rozdělený na chodbu (18,7 m2), koupelnu s vanou a WC (6,6 m2), obývací pokoj s kk (40,0 m2), technickou místnost (6,1 m2), sklad (6,0 m2), komoru (1,5 m2) a vestavěnou dvojgaráž (38,3 m2). Výška stropu v 1. NP je 2,68 m. V podkroví se nachází schodiště (5,6 m2), chodba (8,5 m2), pokoj (13,0 m2), koupelna se sprchovým koutem a WC (7,2 m2), pokoj (32,9 m2), šatna (7,4 m2), pokoj (16,1 m2), pokoj (18,0 m2) a WC (2,2 m2). Výška stropu v podkroví je 2,29 m. Z podkroví je možný vstup na terasu se zábradlím. Interiéry jsou v zanedbaném stavu s minimální údržbou. Na podlahách v místnostech se nachází plovoucí podlaha, PVC nebo keramická dlažba. Obklady jsou keramické.

Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na přípojku elektřiny, vodovodu, kanalizace a plynovodu. Vytápění budovy je ústřední plynové. Ohřev teplé vody zajišťuje bojler. Na pozemku se nachází studna, která je v současné době nefunkční. Přípojky nebylo možné ověřit.

 

Na pozemku parc. č. St. 524 stojí rodinný dům č.p. 395. Pozemek je v Katastru vedený jako zastavěná plocha a nádvoří. Na výše uvedený pozemek navazuje pozemek parc. č. 52/31 a tvoří společně jeden funkční celek. Pozemek je v Katastru nemovitostí veden jako zahrada. Celková plocha pozemku je 809 m2. Pozemek je rovinatý, travnatý a oplocený. Přístup na pozemek je přes pozemek parc. č. 52/24, který je ve vlastnictví obce Hovorčovice a přes pozemek parc. č. 52/68, který je ve spoluvlastnictví soukromých vlastníků sousedních pozemků (ošetřeno věcným břemenem).

Součástí nemovité věci jsou IS, studna, zpevněné plochy a porosty. Tyto skutečnosti jsou zohledněny v celkové obvyklé ceně.

Příslušenstvím nemovité věci je dřevěná kůlna a oplocení. Tyto skutečnosti jsou zohledněny v celkové obvyklé ceně.

Bylo zjištěno věcné břemeno:

- věcné břemeno chůze a jízdy s povinností k parcelám parc. č. 52/24, parc. č. 52/67 a parc. č. 52/68 pro parcelu parc. č. 52/31.

 

 

Fotogalerie

Další soubory

 

Příprava exekučního návrhu online

Na této stránce se nachází interaktivní průvodce snadným zahájením exekuce.

Podat návrh